Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie oraz Centrum Kultury Kłobuk w Mikołajkach na czas ferii zimowych przygotowały specjalną ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży. Sprawdź gdzie wysłać swoje dziecko, aby nie marnowało czasu przed komputerem.


W terminie 21 stycznia - 1 lutego CKiT przygotowało propozycję wspólnego, aktywnego i twórczego spędzenia czasu skierowaną do dzieci i młodzieży. – W programie znajdą się filmy i pokaz magii dla dzieci, zajęcia taneczne, teatralne, plastyczne, przygotowania do konkursu "Mrągowskie talenty", występy, gry i zabawy sportowe, spotkania w bibliotece – informuje Marta Szymborska, kierownik działu organizacji imprez i animacji kulturalno-społecznej CKiT.

W Mikołajkach zajęcia w czasie ferii odbywać się będą w Centrum Kultury Kłobuk, bibliotekach w Mikołajkach oraz jej filiach w Baranowie i Woźnicach, a także w hali sportowej przy Zespole Szkół.

Tutaj znajdziecie szczegółowy program ferii w Mikołajkach.

 

Program ferii w Mrągowie

Ferie w KINIE „Zodiak”:

21 stycznia godz. 11.00  Królewna Śnieżka, bilet: 5 zł

24 stycznia godz. 11.00  Goryl Śnieżek w Barcelonie, bilet: 5 zł

28 stycznia godz. 11.00  Opowieści z Narnii. Podróż Wędrowca do świtu, bilet: 5 zł

29 stycznia godz. 13.00  EDUKACYJNY TEATR MAGII, bilet: 3 zł

Mistrz Sztuk Iluzji Łukasz Podymski - uznany artysta i laureat konkursów iluzjonistycznych, zaprezentuje program pełen humoru, dobrej zabawy i profesjonalnych efektów iluzjonistycznych, który zadziwi dorosłych i dzieci. Występ łączy elementy rozrywki z edukacją i profilaktyką, a jego przesłaniem jest przeciwdziałanie nałogom oraz agresji i nietolerancji.

Ponadto zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w otwartych zajęciach hip–hop, warsztatach tańca współczesnego, zajęciach teatralnych, plastycznych oraz rękodzielniczych; otwartej pracowni muzycznej.

- otwarte zajęcia teatralne - 22 stycznia godz. 11-14 - zajęcia skierowane do uczestników zajęć teatralnych oraz osób, które chcą zapisać się do grupy, prowadzenie Marta Szymborska

- zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, prowadzenie – Dorota Kruszewska, pracownia plastyczna

- stroje karnawałowe - 22–24 stycznia godz. 9.30-12

Na zajęciach wykonamy proste rekwizyty uzupełniające popularne stroje karnawałowe, np. kapelusze dla czarnoksiężników, skrzydła dla elfa, różdżki dla wróżki, korony dla księżniczek.

- relief - 29-31 stycznia godz. 9.30-12

Dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia płasko-rzeźbienia na płytach kartonowo gipsowych. Rysując, drapiąc, wycinając i ryjąc szukać będziemy sposobów na oddanie bogactwa faktur i struktur otaczającego świata oraz odnajdować trzeci wymiar w powstających pracach.

- otwarte zajęcia hip–hop – 23 i 30 stycznia (środa), godz. 11-12 – grupa młodsza, 12-14 -  grupa starsza - zajęcia skierowane do uczestników zajęć hip-hop oraz osób, które chcą zapisać się do grupy, prowadzenie Piotr Frąckiewicz

- warsztaty tańca współczesnego (dla osób tańczących)

24 stycznia godz. 11–15 - prowadzenie Marta Szymborska

28 stycznia godz. 13–16, 29 stycznia godz. 10 – 13 – prowadzenie Izabela Chlewińska

Izabela Chlewińska – tancerka, choreograf i pedagog, absolwentka Akademii Muzycznej na kierunku rytmika oraz kursu kwalifikacyjnego dla instruktorów tańca współczesnego w Łodzi. W latach 2004-2008 tancerka Teatru Tańca Alter, w sezonie 2008-2009 aktorka Teatru Nowego w Łodzi. Stypendystka prestiżowego programu szkoleniowego danceWEB w Wiedniu w 2008 roku oraz stypendium Ministra Kultury w Polsce w 2009 roku. Od roku 2008 współpracuje z teatrami dramatycznymi jako choreograf (Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Nowy w Łodzi). Tworzy własne spektakle („Ophelia is not Dead”, „Tralfamadoria”) oraz współpracuje z innymi artystami, m.in. Teatrem Dada von Bzdülöw („Przed południem przed zmierzchem”, „Le Sacre”).

- warsztaty rękodzielnicze dla młodzieży, prowadzenie – Alicja Naworska-Kotelon, sala plastyczna

- manekin na miarę – 25 i 28 stycznia godz. 10-14

Na zajęciach każdy uczestnik stworzy własnego manekina (odzwierciedlającego sylwetkę ciała wybranej przez siebie osoby, lub własnej). Następnie każda osoba ozdobi go według własnego pomysłu za pomocą udostępnionych materiałów (decoupage, artykuły pasmanteryjne, inne). Taki manekin może służyć jako ozdoba, wieszak lub model do szycia.

- kreatywne ozdabianie i przerabianie ubrań – 29, 30, 31 stycznia godz. 12.30-14.30

Na zajęciach każdy uczestnik będzie miał możliwość przerobienia i pomalowania swoich ubrań w kreatywny sposób oraz stworzenia do nich ciekawych elementów i dodatków. Stworzymy takie elementy jak: ozdobne kołnierzyki, aplikacje i wstawki z koronek, dodatki z tiulu, filcu i zamków błyskawicznych jak również pomalujemy i powycinamy w niemodnych już ubraniach najmodniejsze wzory. Rezultatem będą niepowtarzalne ubrania i dodatki, w jedynym i wyjątkowym egzemplarzu.

- otwarta pracownia muzyczna – zespołom grającym w pracowni CKiT proponujemy dodatkowe zajęcia w czasie ferii, terminy do uzgodnienia z opiekunem pracowni.

Informacje i zapisy w  dziale organizacji imprez CKiT (I piętro), tel. 89-743-34-65 lub 89-743-34-53.

 

Zajęcia, filmy, spotkania, gry i zabawy dla dzieci oferuje także Biblioteka Miejska od poniedziałku do piątku w godz. 10-16 - FERIE W BIBLIOTECE - Oddział dla Dzieci.

CODZIENNE  ZAJĘCIA  DLA  NAJMŁODSZYCH

godz. 10.00 –10.30 Głośne czytanie najpopularniejszych książek dla dzieci:

Przygody Tupcia Chrupcia, Przygody Zuźki D. Zołzik, Przygody Basi

Zajęcia plastyczne:

godz. 10.30 – 11.00 rysowanie ilustracji do poznanych bajek ; - plastyczno-techniczne: wyklejanki, godz. 15.00 - 16.00 lepienie z plasteliny, malowanie farbami, rysowanie;

PROJEKCJE  FILMOWE

Bajki dla najmłodszych:

22.01 (wtorek) godz. 11.00 – Mikołajek

25.01 (czwartek) godz. 11.00 – Baśń o dwunastu miesiącach

28.01 (poniedziałek) godz. 11.00 – Wilk i siedem koźlątek

Filmy edukacyjne:

21.01 (poniedziałek) godz. 11.00  - Szkoła z Blachy                   

24.01 (czwartek) godz. 11.00  - Mała Katerina                            

28.01 (poniedziałek) godz. 11.00 - Opowieść o rzeczach            

Ekranizacje lektur szkolnych: 

29.01 (wtorek) godz. 14.00 – Romeo +Julia   

31.01 (czwartek) godz. 14.00 – Mała księżniczka                                                                                                                                                            

TURNIEJ  GRY  W  WARCABY  

Zapraszamy chętnych do udziału w  warcabowym miniturnieju. Rozgrywki zaplanowano  na dzień 29.01. (wtorek) od godz. 14.00. Zgłoszenia - w oddziale dla dzieci. Przewidziane są  nagrody rzeczowe.

POZNAJEMY ZAWODY

W ramach prezentacji odbędą się spotkania:

22.01. (wtorek) godz. 10.00 – spotkanie z fotografem Panem Andrzejem Cudo pod hasłem – „ABC fotografii” (termin może ulec  zmianie)

29.01. (środa) godz. 10.00 – spotkanie z cukiernikiem Panem Tadeuszem Grudkiem pod hasłem – „Jak zostać cukiernikiem?”

Zapraszamy również do udziału w różnych grach planszowych i zabawach, minikonkursach literackich oraz do korzystania z Internetu  /6 stanowisk/.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij