W minioną niedzielę punktualnie o godzinie 10:30 rozpoczął się mrągowski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez całą niedzielę na żywo relacjonowaliśmy dla Was wydarzenia z Mrągowa, zaglądaliśmy także do Mikołajek. Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału video.

Poniedziałek 14.01.2013

Aktualizacja godzina 14:31

Na koncie mrągowskiego sztabu WOŚP na tę chwilę jest prawie 27 tysięcy złotych. To najnowsze informacje. Przygotowaliśmy już materiał video z niedzielnych wydarzeń w Mrągowie. Zapraszamy do obejrzenia. Dotarła do nas także relacja z Mikołajek. Do przeczytania poniżej.

Ponad czternaście tysięcy złotych zebrali wolontariusze w Mikołajkach podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy zaledwie czterotysięcznego miasteczka ponownie pokazali, że mają wielkie serca i potrafią bezinteresownie pomagać innym.

W organizację wydarzenia włączyli się uczniowie szkół i wielu mieszkańców Mikołajek. Przygotowano wypieki i inny poczęstunek serwowany podczas artystycznych wydarzeń mających miejsce na scenie Centrum Kultury „Kłobuk”. Zagrali uzdolnieni muzycy – m.in. podopieczni Krzysztofa Magnuskiego (uczęszczający na jego zajęcia do CK), Sebastian Paterman z synem oraz zespół Freewolni z Olsztyna (w jego składzie znajdują się dwie mieszkanki Mikołajek). Występowali także uczniowie z Woźnic oraz uczniowie Zespołu Oświatowego z Mikołajek. Pokaz sztuk walki w wykonaniu zawodników Terlik Team także zrobił duże wrażenia na publiczności, która tłumnie przybyła do sali widowiskowej zapełniając wszystkie siedzenia.
W przerwach artystycznego programu odbywały się licytacje. Tablice z podpisami kierowców startujących w Rajdzie Polski 2012 kupiono za 1400 zł. Z samej licytacji orkiestrowych gadżetów (które przekazali na ten cel mieszkańcy, lokalni przedsiębiorcy i stowarzyszenia) zebrano ponad pięć tysięcy złotych.
Rozegrano także zwody w piłce nożnej. Od godziny 9.00 na hali sportowej przy ul. Jana Pawła II zmagali się zawodnicy z całego powiatu. Zarówno oni jak i kibice okazali się niezwykle hojni. W puszce, z którą kwestowali tam wolontariusze, znalazło się ponad dwa tysiące złotych.
W sumie zebrano 14 255,76 złotych. To o ponad tysiąc więcej niż rok wcześniej. Wolontariuszom gratulujemy i dziękujemy mieszkańcom Mikołajek za okazane serce.

Źródło: CK Kłobuk

Aktualizacja godzina 9:00

Przed chwilą zaktualizowaliśmy galerię zdjęć. Są już w niej wszystkie nasze fotki z wczorajszego dnia, przygotowujemy także materiał video. Główny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podał wstępną kwotę jaką udało się zebrać podczas Finału. Jest to prawie 40 milionów złotych. Pamiętajmy, że ponad 40 tysięcy z tej kwoty pochodzi od mieszkańców powiatu mrągowskiego!

Nasz zaprzyjaźniony fotograf z Mikołajek - Mateusz Klimek także wczoraj pracował. Jego zdjęcia z mikołajskiego sztabu WOŚP znajdziecie na blogu matiasphoto.mazury.pl

Niedziela 13.01.2013

Aktualizacja godzina 21:25

Najnowsze dane wskazują, że sztab mrągowskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma już na liczniku ponad 25 tysięcy złotych. Nasze pobieżne szacunki co do kwoty z licytacji okazały się nietrafione bo LICYTACJE DAŁY REKORDOWĄ KWOTĘ 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH! (suma wliczona już do ogólnej kwoty). Ale to nie wszystko. Nie wszystkie pieniądze są już policzone bo sztab czeka jeszcze na pieniądze zbierane przez wolontariuszy w Pieckach oraz w miejscowościach na terenie Powiatu Mrągowskiego.

Do nas napłynęły także świetne informacje z Mikołajek. Tam już mamy rekord. Według najnowszych informacji mikołajski sztab zebrał już ponad 14 tysięcy złotych!

A tak liczone dziś były pieniądze. Wielkie podziękowania dla wolontariuszy oraz dla pracownic Banku Pekao SA!

Aktualizacja godzina 17:08

Światełko do nieba już za nami, a to oznacza, że mrągowski Finał WOŚP także za nami. Ale praca sztabu się nie kończy. Nadal trwa liczenie pieniędzy, organizatorzy czekają jeszcze na ostatnie puszki od wolontariuszy. Na tę chwilę na koncie sztabu, nie licząc pieniędzy z aukcji jest prawie 15 tysięcy złotych! To kwota z 40 puszek, ale przypominamy - TO JESZCZE NIE WSZYSTKIE!

 

Aktualizacja godzina 16:30

Licytacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Już teraz można ocenić, że dzięki nim na konto WOŚP wpłynie ponad 3 tysiące złotych. Ale szczegółowe podliczenia będą znane z pewnością dopiero jutro. Na tę chwilę sztab WOŚP ma na koncie ponad 10 tysięcy złotych. Czekamy na Światełko do Nieba. Start o godzinie 17:00.

Aktualizacja godzina 16:00

Gala Darczyńców WOŚP już zakończona. Do tych, którzy od lat wspomagają mrągowski sztab WOŚP trafiły statuetki. Tymczasem trwają licytacje. Karnet dla 2 osób na weekend do Hotelu Bruno w Giżycku poszedł za 500 złotych! Rekord licytacji wyrównany! Za 200 złotych została wylicytowana nauka jazdy czołgiem od Stowarzyszenia Szwadron.

 

Aktualizacja godzina 15:35

Ależ to była licytacja. Stawkę podbijali nie tylko licytujący, ale także właściciele Domku na Prerii, którzy podczas licytacji dorzucali kolejne fanty. I w taki sposób szczęśliwy kupiec wylicytował dodatkowo jazdy bryczką, kurs nauki jazdy konno, kulig oraz tygodniowy karnet na przejażdżki konno. Oj działo się. Zwycięzca zaoferował 500 złotych! To rekord dzisiejszych licytacji! Gratulujemy! (Kózka karłowata zostanie na stałe w Domku na Prerii, a zwycięzca zadeklarował, że będzie ją często odwiedzał)

Aktualizacja godzina 14:40

W kuluarach już krząta się kózka karłowata przekazana na orkiestrę przez Domek Na Prerii. (na zdjęciu razem z dotychczasową właścicielką) Za chwilę trafi na licytację. Naprawdę sympatyczne zwierzątko :) Na scenie kolejne występy muzyczne. Pamiętajcie! O godzinie 17:00 Światełko do Nieba czyli duuuuży pokaz fajerwerków przed budynkiem CKiT.

 

Aktualizacja godzina 14:00

Dużym powodzeniem cieszył się pokaz barmański przygotowany przez Kamila zorganizowany przed salą CKiT. Na scenie mamy krótką przerwę techniczną, później kolajna licytacja, występy muzyczne między innymi orkiestry dętej Mrongovia czy Zespołu Kameralnego z SM w Olsztynie. Przed budynkiem CKiT trwają przejażdżki Subaru. Naprawdę jest ciekawie. Swoją puszkę, prawie pełną, przyniosła już do CKiT burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec. Oficjalnie już możemy powiedzieć, że na koncie mrągowskiej orkiestry mamy 6 tysięcy złotych!

Wszystkie zdjęcia z dzisiejszego dnia dodamy po zakończeniu imprezy!

Aktualizacja godzina 12:40

Pierwsze aukcje zakończone. Piłka z podpisami piłkarzy Stomilu Olsztyn, przekazana na rzecz WOŚP przez nasz portal została kupiona za 100 złoytych, które trafia na konto "orkiestry". Dużym powodzeniem cieszył się karnet na przejazd Subary przekazany przez Mrągowskie Stowarzyszenie Młodzieży. Został wylicytowany za 170 złotych. Kolejny blok licytacji o godzinie 14:00. Przyjdźcie i licytujcie!

Aktualizacja - godzina 12:05

W południe rozpoczął się pierwszy z dwóch bloków licytacji. A fantów do wylicytowania jest sporo. Chyba najciekawszym "eksponatem" jest... koza. Tymczasem na koncie mrągowskiego sztabu WOŚP są już pierwsze pieniądze - 620 złotych.

Aktualizacja - godzina 11:22

O godzinie 10:30 rozpoczął się koncert finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na scenie prezentują się przedszkola, Grupa Integracyjna. Przed budynkiem CKiT czekają już na Was atrakcje przygotowane przez Straż Pożarną, Stowarzyszenie Szwadron i Muzeum Sprzętu Wojskowego, grupy ASG, Mrągoskie Stowarzyszenie Młodzieży, quady-mragowo.pl. Na ulicach Mrągowa już można spotkać 23 wolontariuszy zbierających do orkiestrowych puszek pierwsze pieniądze.

Wśród wolontariuszy mamy i tzw. VIP-ów, w okolicach budynku CKiT można napotkać prezesa Mrągowii Przemysława Witkowskiego. W akcję włączyła się także burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec i jej zastępca Tomasz Witkowicz. Gdzie można ich spotkać? Podpowiadamy. Na pewno będą dziś widziani w okolicach Urzędu Miejskiego w Mrągowie :)

Piątek 11.01.2013:

Pierwsze imprery tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęły się już w piątek w mrągowskich szkołach. My byliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym gdzie tradycyjnie rozegrano siatkarski mecz Uczniowie kontra Nauczyciele. Niespodzianki nie było i zgodnie z przewidywaniami wygrali Uczniowie 2:0, ale przecież nie wynik jest najważniejszy. W hali I LO panowała świetna atmosfera, a Uczniowie zaskoczyli wszystkich swoimi strojami. Zdjęcia możecie obejrzeć w galerii.

Relacja i zdjęcia: Piotr Piercewicz

Zobacz co działo się podczas Finału WOŚP w Mrągowie

 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij