Wielkimi krokami zbliża się 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do którego przygotowuje się także mrągowski sztab. W niedzielę podczas finału, w Mrągowie będzie pracować setka wolontariuszy, a wyjątkowo ciekawie zapowiada się między innymi aukcja. Podczas niej będzie można wylicytować choćby… kozę.

To naprawdę może być arcyciekawy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mrągowie. W akcję włączyło się prawie stu wolontariuszy, szkoły, przedszkola, strażacy, policjanci, mrągowskie stowarzyszenia, rzesze sponsorów oraz windsurfingowiec Piotr Myszka, mistrz świata z 2010 roku.

Podczas tegorocznego finału pieniądze będą zbierane na ratowanie życia dzieci i opieki medycznej seniorów. W akcję tradycyjnie włącza się mrągowski sztab WOŚP i jak zapowiadają organizatorzy „oj będzie się działo”.

– Mrągowski finał rozpocznie się już w sobotę mini recitalem Oli Lach oraz Natalii Nykiel. Po występach dziewczyn, na scenę wejdzie ekipa Silesian Sound System, która zaprezentuje się w reggae’owych klimatach. Rozpoczynamy w sobotę punktualnie o godzinie 18:00 – mówi Alicja Naworska-Kotelon, szef mrągowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Serduszko wstępu na koncert kosztuje 15 złotych.

Niedzielna część finału WOŚP rozpocznie się o godzinie 10:30, a na początek zaprezentują się mrągowskie przedszkolaki, grupy taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury i reprezentanci Warsztatów Terapii Zajęciowej. Około godziny 14 na scenie CKiT pojawi się zespół rockowy GOKSIR Piecki, a po nich: zespół rockowy Vicarious, Zespół Kameralny ze Szkoły Muzycznej II° w Olsztynie oraz Orkiestra Dęta „Mrongovia”.

– W niedzielę odbędzie się także Gala Darczyńców WOŚP, podczas której nagrodzimy tych, którzy co roku bezinteresownie pomagają nam w organizacji finału. Nagrodzonych zostanie 15 osób, firm i instytucji – dodaje Alicja Naworska-Kotelon. – Mamy nadzieję, że dużym zainteresowaniem cieszyć się będą nasze aukcje, bo naprawdę rzeczy, które udało nam się zgromadzić robią wrażenie.

Wylicytować będzie można między innymi karnet na naukę jazdy czołgiem w Muzeum Sprzętu Wojskowego, karnety do restauracji, salonów kosmetycznych czy sklepów, przelot samolotem, a także gadżety od policjantów i strażaków oraz… kózka karłowata. Klub Sportowy AS Mrągowo przekazał natomiast na licytację koszulkę Korony Warmii i Mazur NMR Streetball Challenge z autografem Marcina Gortata.

Nasze portale mragowo24.info oraz Sportowe Mrągowo przekazują na licytację piłkę z autografami piłkarzy Stomilu Olsztyn.


Przewidziane są dwie aukcje - o godzinie 12:00 oraz około godziny 16:00.

Ale mrągowski Finał WOŚP to także szereg imprez towarzyszących, które będą się odbywać na terenie miasta oraz przed CKiT.

- Na dzień finału Muzeum Sprzętu Wojskowego wspólnie ze Stowarzyszeniem Szwadron tradycyjnie przygotowało wystawę pojazdów wojskowych. Będzie można zobaczyć kilka transporterów opancerzonych, ciężarówek oraz jako ciekawostka – armata przeciwlotnicza. Poza tym tego dnia nie skupiamy się tylko na wystawie. Na mieście będzie można zobaczyć nasz Patrol Szwadronu. No i tradycyjnie także przygotowaliśmy bardzo ciekawy gadżet na licytację, jest to karnet na naukę jazdy naszym czołgiem T55 – mówi Marcin Wosik ze Stowarzyszenia Szwadron.

- Cały kraj włącza się w akcję więc i my z przyjemnością to także robimy. Do dyspozycji wszystkich chętnych udostępniamy nasze quady z kierowcą. Za niewielką opłatą na rzecz WOŚP będziemy organizować przejażdżki po mieście lub w okolicach CKiT – dodaje Tomasz Radziwiński z quady-mragowo.pl. – Natomiast z ramienia Mrągowskiego Stowarzyszenia Młodzieży mamy inną propozycję motoryzacyjną. Ustawimy dwie lub trzy Subaru Impreza, którymi za opłatą na rzecz WOŚP będzie można przejechać się na fotelu pasażera. Wystawiamy także na aukcję vouchery na przejazdy quadami oraz Subaru na torze.

Ale to nie wszystkie atrakcje. W Finał WOŚP włączyli się także członkowie grupy ASG First To Fight. - Członkowie naszej grupy pochodzą z Mrągowa i Węgorzewa, w mrągowską akcję włączamy się po raz pierwszy - mówi Kuba Małkowski z ASG First To Fight. - Przed budynkiem CKiT stworzymy możliwość przebrania się w nasze stroje i postrzelania z replik broni, można będzie się także dowiedzieć na czym polega ta zabawa.

W Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyły się oczywiście także mrągowskie szkoły. – W I LO organizujemy mecz siatkarski nauczyciele kontra uczniowie, który stał się tradycją w naszej szkole. Będzie oczywiście kwesta oraz degustacja wypieków, które przygotują nasi uczniowie – mówi Magdalena Moroz.

Mecz siatkarski odbędzie się także w ZS nr 2, a w innych szkołach uczniowie przygotowują kwesty na rzecz WOŚP. Łącznie w akcję w mrągowskich szkołach zaangażowało się kilkuadziesiąt osób.

To możesz wylicytować:

Karnety na przejazd łodzią Policyjną (latem)

Zestaw od Policji (pluszak + kamizelka)

Obrazy autorstwa Pani Haliny Borowskiej

Karnet do sklepu Dobranocka

Karnety do Beauty Center od Pani Marii Bladosz

Kosz rozmaitości oraz tort od Pana Marka Szabelskiego

Koszulka z autografami gwiazd seriali od Radia Planeta

Obraz haftowany autorstwa Tomasza Lange

Nauka jazdy czołgiem od stowarzyszenia Szwadron

Jazda samochodami wyścigowymi na torze od M-Race

Karnet do hotelu Bruno w Giżycku

Karnety na strzyżenie ze stylizacją od Pana Dariusza Malinowskiego

Nauka jazdy na nartach z profesjonalnymi instruktorami od szkoły narciarskiej D-SKI

2 godzinna wyprawa Queadem dla 2 osób z przewodnikiem od Wypożyczalni Quadów

Biała kózka karłowata z Domku na Prerii

Obraz na szkle od Warsztatów Terapii Zajęciowej

Karnety na kręgielnię i wejścia na basen od Hotelu Mercure Mrongovia

Zaproszenie dla 2 osób do MERCATO-ristorante

Karnety od Baru FAMA

Gadżety WOŚP

Karnety od Gościńca Molo

Karnet na organizację imprezy urodzinowe do Sali Zabaw „Stokropek”

Karnety na elementarne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej od Sali Zabaw "Stokropek"

Karnety na całodniową zabawę dla dziecka do Sali Zabaw "Stokropek"

Wyczynowa koszulka Piotra Myszki (mistrza świata w windsurfingu) z autografem od Piotra Myszkii WooW Studio

Bilety do oblotu samolotem Wilga po terenie Nadleśnictwa Strzałowo

Bilety na koncert sygnalistów "Leśna Brać" od Nadleśnictwa Strzałowo

Pluszak-strażak od p. Mirosława Kozaka

Karnety do Igloo

Roczne rabaty do sklepu Triumph

Karty stałego klienta do Max-Jeans

Drzwi lewe 80' od sklepu PANDA
 


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij