Przed miesiącem rozpoczęła się budowa boiska piłkarskiego w Szestnie (gm. Mrągowo). Za prawie 650 tysięcy złotych, do końca czerwca 2013 roku powstanie płyta boiska ze sztuczną murawą o wymiarach identycznych jak popularny Orlik. Ale to nie jedyne inwestycje sportowe w gminie…


Do tego, że infrastruktura sportowa w gminie Mrągowo jest zaniedbana nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Żadna ze szkół nie doczekała się jeszcze hali sportowej, a nadające się do gry boiska można policzyć na palcach. Ale wygląda na to, że problemy z infrastrukturą sportową w gminie znikają na naszych oczach.

Projekt budowy sześciu boisk w sześciu miejscowościach gminy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jest już niemal na półmetku. W Szestnie powstaje właśnie trzecie z kolei boisko, ale jedyne ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach identycznych jak Orlik (60x32 m). Prace na miejscu dawnego boiska gminnego rozpoczęły się miesiąc temu. Do końca czerwca powstanie płyta boiska o łącznej powierzchni ponad 1800 metrów kwadratowych, a także parking i droga dojazdowa. Całość terenu zostanie ogrodzona, za bramkami staną piłkochwyty, wykonawca (PBI Bio-Stan z Mrągowa) dostarczy i zamontuje także standardowe wyposażenie boiska.

Prócz boiska piłkarskiego w Szestnie, w gminie Mrągowo powstanie jeszcze pięć boisk w ramach PROW. Te w Kosewie (piłkarskie z naturalną nawierzchnią) oraz Zalcu (wielofunkcyjne) są już oddane do użytku. W 2013 roku ma się rozpocząć budowa boisk w Krzywem, Rydwągach oraz Polskiej Wsi.

To zdecydowanie największa i najdroższa inwestycja sportowa realizowana w gminie Mrągowo od kilkunastu lat.

Piotr Piercewicz


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij