Mało kto się spodziewał, że zmieni się zarządca Stadionu Miejskiego w Mrągowie. W wyniku przetargu, w przyszłym roku będzie nim najprawdopodobniej zarządzać firma z Wrocławia, a nie jak ostatnimi laty MKS Mrągowia.


Od wielu lat Stadionem Miejskim w Mrągowie, którego właścicielem jest Gmina Miasto Mrągowo, zarządzał Miejski Klub Sportowy Mrągowia. Pod koniec każdego roku miasto ogłaszało przetarg na zarządzanie obiektem. Miejski Klub Sportowy go wygrywał zgodnie z warunkami przetargu, ale trzeba przyznać, że był jedynym podmiotem składającym ofertę. A w tym roku pojawiła się konkurencja. I zaoferowała niższą o 30 tysięcy złotych kwotę. To spowodowało, że od 1 stycznia 2013 roku zmieni się zarządca obiektu. I może nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że zwycięzca – firma Luka Company pochodzi z… Wrocławia.

Umowa na zarządzanie obiektem nie jest jeszcze podpisana (ma to nastąpić w najbliższy poniedziałek), dlatego na razie możemy mówić jedynie o prawdopodobnym przejęciu obiektu. Jednak już teraz rodzą się pewne kontrowersje. Przede wszystkim czy firma z oddalonego o kilkaset kilometrów Wrocławia będzie w stanie odpowiednio dbać o stadion? Czy i ile klub MKS Mrągowia, a także inne podmioty korzystające z obiektu organizując spotkania czy treningi będą musiały płacić zarządcy obiektu? Jak zostaną rozwiązane sprawy stojących na stadionie reklam? Kwestii spornych jest zapewne więcej, mamy jednak nadzieję, że zostaną pomyślnie rozwiązane dla wszystkich stron. – Nie ma powodów do niepokoju. Jeśli pojawią się kwestie sporne, będziemy je wyjaśniać po podpisaniu umowy. Miasto jest właścicielem obiektu i to się nie zmienia, a kwestie korzystania z niego wyjaśnia regulamin użytkowania – mówi zastępca burmistrza Mrągowa Tomasz Witkowicz. – Ogłosiliśmy przetarg i zapisaliśmy w nim wszystkie obowiązki, które będzie musiał wypełniać zarządca obiektu.

Chodzi między innymi o utrzymanie porządku, dbanie o stan murawy, regularne koszenie i nawożenie płyt boisk, utrzymanie bieżni, siedzisk i całej infrastruktury stadionu.

Zgodnie z założeniami przetargu, jedynym kryterium była cena. Oferta wrocławskiej firmy opiewała na sumę 90 tysięcy złotych, Miejskiego Klubu Sportowego na 120 tysięcy złotych.

- Nie chcemy, żeby zmiana zarządcy miała jakiekolwiek negatywne skutki dla klubów i stowarzyszeń korzystających z obiektu. Na razie nic nie wskazuje na to, że będą jakiekolwiek problemy – dodaje Tomasz Witkowicz.

Umowa pomiędzy nowym zarządcą a właścicielem, ma zostać podpisana w poniedziałek 31 grudnia i ma obowiązywać do końca 2013 roku.

Co później? Pewnie kolejny przetarg na utrzymanie obiektu. Chyba, że w tym czasie powstanie Ośrodek Sportu i Rekreacji, który na stałe mógłby przejąć zarządzanie obiektem. To mogłoby okazać się prostszym rozwiązaniem…

Piotr Piercewicz


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij