Budextan Oficerska

20 tysięcy paczek o czarnorynkowej wartości 200 tysięcy złotych odkryli w dwóch samochodach zatrzymanych w okolicy Mrągowa policjanci Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariusze Izby Celnej. Gdyby papierosy trafiły na rynek, uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby 320.000 złotych. Mężczyznom, którzy byli już karani, za przewożenie i posiadanie znacznych ilości nielegalnych papierosów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego od kilku tygodni rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się przewozem znacznych ilości nielegalnych papierosów. Gdy funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy w tej sprawie, przystąpili do realizacji.

Dzisiaj po godzinie 4.00 rano policjanci CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie, na jednej z dróg w okolicy Mrągowa, zatrzymali dwa pojazdy (według naszych informacji do zatrzymania doszło na drodze pomiędzy Mrągowem a Szestnem - red.). Jeden z kierowców próbował uciekać, ale funkcjonariusze zablokowali mu drogę. Jak się okazało, w samochodach marki Audi mieszkańcy Kętrzyna ukryli blisko 20.000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o czarnorynkowej wartości około 200.000 złotych. Gdyby papierosy trafiły na rynek, uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby 320.000 złotych. 42-letni Jacek W. i 33-letni Daniel T. zostali zatrzymani. Obaj byli już karani za podobne przestępstwa.

Mężczyznom za przewożenie i posiadanie znacznych ilości nielegalnych papierosów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło. KWP Olsztyn

 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij