Olsztyński Teatr Światło i Cień ponownie zwyciężył w XVI Przeglądzie Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal w Mrągowie. Młodzi aktorzy z Gimnazjum nr 13 wygrali w Mrągowie także w 2009 roku.


Półgodzinne widowisko teatralne „Zdechlaki” w wykonaniu Teatru Światło i Cień według jury zasłużyło na główną nagrodę dzisiejszego przeglądu teatralnego. Młodzi aktorzy z Olsztyna przygotowywali się do niego pod okiem autora scenariusza i reżysera Krzysztofa Legowicza. Muzykę przygotowali Kamil Kulhawik i Emilian Spychalski, a całe widowisko oparte było na tekstach Buhumila Hrabala i Wojciecha Kuczoka. Teatr Światło i Cień otrzymali za zwycięstwo statuetkę PTAKK 2012 oraz nagrody rzeczowe. Teatr Światło i Cień zwyciężył w Mrągowie także w 2009 roku.

Drugie miejsce zajęła grupa Fatamorgana z Gminnego Ośrodka Kultury w Samborowie, która pod kierunkiem Anny Gałan i Joanny Trzebiatowskiej przygotowała na dzisiejszy przegląd spektakl „Serdeczny stary człowiek”.

Trzecie miejsce przypadło w udziale Teatrzykowi w Kieszeni z Węgorzewskiego Centrum Kultury i Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie. Ta grupa przygotowała „Coś” na motywach sztuki „Historia jednego przedmiotu”. Za scenariusz i reżyserię odpowiadała Marta Niedziółka.

Jury przyznało także wyróżnienie dla Integracyjnego Teatru Tańca z Zespołu Placówek Edukacyjnych, który przygotował spektakl AUTentYcZni My.

Teatralne spotkanie grup odbyło się po raz szesnasty i jest stałym elementem kalendarza imprez kulturalnych miasta i województwa. Ma na celu uczczenie pamięci tragicznie zmarłej członkini mrągowskiego Teatru Mańja – Kasi Kowal, propagowanie kultury teatralnej oraz stworzenie instruktorom teatralnym i młodym aktorom możliwości prezentacji i wymiany doświadczeń.

"...całą duszą związana z teatrem, uświadomiła nam jak wiele zła jest na świecie, jak ważna jest więź między ludźmi, ona pierwsza zrozumiała, że dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…” - te słowa od wielu lat nieustannie towarzyszą mrągowskiemu Przeglądowi Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal.

Tekst i zdjęcia: Piotr Piercewicz

Teatr Światło i Cień ponownie zwycięża w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij