W ubiegły piątek 16 listopada miała miejsce kolejna odsłona promocji albumu przyrodniczego „Pomniki przyrody ziemi mrągowskiej” wydanego przez Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej. Tym razem członkowie Stowarzyszenia gościli w murach świeżo wyremontowanej Szkoły Podstawowej w Choszczewie (gm. Sorkwity).


Liczący 100 stron album przyrodniczy „Pomniki przyrody ziemi mrągowskiej” został wydany przez Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej „SEEiK” w ramach projektu współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

– Promocja albumu odbywa się w różnych miejscach na terenie powiatu mrągowskiego. W ubiegły piątek 16 listopada dzięki uprzejmości Edyty Cupiał – dyrektor Szkoły Podstawowej w Choszczewie i Stowarzyszeniu Edukator mogliśmy promować album wśród mieszkańców Choszczewa. Dla naszej organizacji jest to duża promocja. Zwłaszcza, że w Choszczewie zostaliśmy przyjęci w sposób wyjątkowy. Swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście: Barbara Zmitrowicz-Wiszniewska – przewodnicząca Rady Gminy Sorkwity, Bogdan Kossakowski – członek zarządu powiatu mrągowskiego, Dariusz Lentas – prywatny przedsiębiorca, Dagmar Zajko – sołtys Choszczewa oraz rodzice – mówi Marcin Łupkowski z SEEiK.

W albumie znalazły się informacje dotyczące pomników przyrody występujących na ziemi mrągowskiej, zarówno tych z przyrody ożywionej, jak i nieożywionej. W realizację tworzenia albumu zaangażowało się Stowarzyszenie SEEiK, widząc w tym temacie dużą lukę na naszym rynku. Jest to pierwsza edycja, która w następnym roku zostanie poszerzona. W przyszłości Stowarzyszenie planuje wydanie albumu dotyczącego cmentarzy mazurskich znajdujących się na terenie powiatu mrągowskiego oraz miejsc związanych z Żydami i ich pamięcią.

Album uzyskał numer ISBN: 978-83-63036-10-2. Został wypuszczony w nakładzie 500 egzemplarzy. Wydany w twardej oprawie, z obwolutą, w pełnym kolorze na kredowym papierze.

Oprac. Piotr Piercewicz

Fot. Anna Madrak/SEEiK

Choszczewo: Jedyny taki album o ziemi mrągowskiej


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij