Dziesięć osób będzie zasiadać w mrągowskiej Radzie Sportu, która po raz pierwszy oficjalnie zbierze się w czwartek 15 listopada.


W miniony poniedziałek zarządzeniem burmistrza Mrągowa Otolii Siemieniec oficjalnie została powołana do życia Rada Sportu. Zasady doboru członków tej społecznej instytucji zostały wypracowane na ostatnim spotkaniu grupy partycypacyjnej przygotowującej Strategię rozwoju sportu w Mrągowie. Do Rady Sportu powołanych zostało po trzech członków każdej z grup pracujących nad strategią – grupy: turystyki, sportu powszechnego i sportu kwalifikowanego.

Każda z grup w ciągu dwóch ostatnich tygodni miała się spotkać i spośród siebie wybrać członków Rady Sportu. Z grupy turystyki do Rady powołani zostali: Monika Mierzejewska, Tomasz Doraczyński oraz Robert Wróbel. Z grupy sport kwalifikowany: Bartłomiej Koziatek, Andrzej Wachowicz oraz Andrzej Piasecki. Z kolei z grupy sport powszechny: Paweł Romaniuk, Waldemar Cybul i Marek Rogiński. W myśl regulaminu dziesiąta osoba jest wskazywana przez burmistrza – w tym przypadku będzie to prezes MKS Mrągowia Przemysław Witkowski.

Członkowie Rady Sportu powołani zostali na trzy lata i w tym czasie będą mogli między innymi opiniować strategię rozwoju miasta w zakresie kultury fizycznej czy projekt budżetu w części dotyczącej kultury fizycznej.

Ważną kompetencją Rady Sportu będzie doradztwo w zakresie podziału środków na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej. Ponadto Rada Sportu ma wspierać i propagować działania w zakresie kultury fizycznej, a także wprowadzać w życie zapisy Strategii rozwoju sportu „Sport zmienia”.

Czy Rada Sportu w Mrągowie się sprawdzi? Z ocenami jeszcze się wstrzymajmy, ale dla nas dużym plusem jest fakt, że członkowie wywodzą się niemal ze wszystkich środowisk sportowych w mieście. To ma szansę się udać…

Piotr Piercewicz

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij