Budextan Oficerska

Nie lada gratka dla miłośników biegania. 22 kwietnia na torze rajdowym w Mikołajkach odbędą się IV Mistrzostwa Mazur w Biegu "Superoes Mikołajki 2012". Organizatorzy przewidzieli start w wielu grupach wiekowych. Zmagania sportowców mają pomóc w zbiórce pieniędzy na na leczenie i rehabilitację Zosi Michaluk.

Biegi odbędą się 22 kwietnia (niedziela). Mogą w nich wziąć udział zarówno zawodnicy młodzi jak i starsi. Przewidziano wiele kategorii, które powinny zaspokoić wszytskich chętnych biegaczy. - Prawo startu mają wszyscy chętni, którzy zostaną zgłoszeni przez szkoły, kluby lub indywidualnie, którzy posiadają aktualne badania lekarskie lub pisemną deklarację rodziców lub opiekunów o brakach przeciwwskazań lekarskich do uprawiana sportu - mówią organizatorzy. - Zgłaszać do biegu OPEN należy się na stronie www.mragowobiega.pl w zakładce ZAPISY do dnia 20 kwietnia 2012r. Zgłoszenia do biegów dziecięcych i młodzieżowych należy wysyłać na adres www.uksatoswoznice@wp.pl.
Start i meta będą zlokalizowane na torze rajdowym w Prawdowie koło Mikołajek. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00, a zakończy o 13.00.

Podczas imprezy zbierane będą pieniądze (m.in. część wpisowego), które zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Zosi Michaluk. Zosia przyszła na świat 8.12.2011r. Urodziła się z bardzo rzadką chorobą, przepukliną rdzeniową (inaczej zwaną rozszczepem kręgosłupa) oraz wodogłowiem. Zosia jest sparaliżowana od pasa w dół. W pierwszej dobie swojego życia była operowana. Kilka dni temu wstawiono Zosi zastawkę w główkę, aby wodogłowie nie powiększało się. Czeka ją jeszcze wiele skomplikowanych operacji. Niestety w naszym kraju leczenie i rehabilitacja to bardzo droga sprawa.

Organizatorami i współorganizatorami biegów są: UKS ATOS Woźnice, Klub Biegacza Mrągowo, Gmina Mikołajki i CK Kłobuk Mikołajki.


Nagrody:

Organizatorzy dla najlepszych przygotowali nagrody. W biegach młodzieżowych za miejsca I - III zwycięzcy otrzymają medale i nagrody rzeczowe. Za miejsca IV-VI dyplomy.
Uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal po ukończonym biegu na mecie.

W kategorii OPEN za miejsca I-III otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Pierwszych trzech zawodników w kategoriach wiekowych otrzyma puchary i nagrody rzeczowe – decyduje rok urodzenia.

Nagrody w biegu OPEN za zajęcie I miejsca:
I miejsce w kat. Kobiet - Weekend dla dwóch osób w Hotelu Azzun Orient SPA&Wellness.
I miejsce w kat. Mężczyzn - Dwa noclegi dla dwóch osób w Hotelu Gołębiewski z atrakcjami Parku Wodnego ,,Tropikana”.
Puchar Prezesa UKS ATOS Woźnice Wojciecha Brodowskiego w biegu OPEN za najwartościowsze wyniki po przeliczeniu przez kalkulator wyników.

Wyniki będą przeliczane na podstawie algorytmu - im wyższa kategoria wiekowa przy tym samym realnym wyniku, tym lepszy wynik po przeliczeniu.

Liczba nagród może ulec zmianie w zależności od pozyskania kolejnych sponsorów. Dotyczy osób powyżej 35 roku życia.
Obowiązuje zasada jednokrotnego nagradzania.

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij