Jeśli zastanawiacie się, co działo się dziś (11 października) około godziny 10 w Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie to uspokajamy - to były tylko ćwiczenia strażackie.


Około godziny 10 kilka samochodów Straży Pożarnej oraz policyjnych radiowozów zablokowało dojazd do Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Na zewnątrz czekali już pracownicy komendy, którzy zostali ewakuowani po usłyszeniu alarmu.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie w jak w praktyce wygląda organizacja oraz warunki ewakuacji z obiektu. Ćwiczenia tego rodzaju realizuje się zawsze na podstawie odpowiedniego scenariusza. Scenariusz ćwiczeń obejmował m.in.: zauważenie pożaru przez dyżurnego jednostki w świetlicy KPP w Mrągowie na I piętrze; powiadomienie o zagrożeniu Komendanta jednostki; podjęcie decyzji o ogłoszeniu alarmu; ewakuacja osób z zagrożonego budynku jednostki oraz stołówki; wyłączenie zasilania energii elektrycznej; zabezpieczenie terenu wokół budynku komendy; zablokowanie skrzyżowania przy ulicy Giżyckiej; przybycie jednostek straży pożarnych, a następnie przekazanie dowodzenia dowódcy jednostek.

W czasie gdy akcja ratunkowo-gaśnicza trwała wewnątrz budynku, wszystkie ewakuowane osoby znajdowały się na zewnątrz, w bezpiecznym miejscu. Dla tych osób kpt. Mirosław Kozak, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej przeprowadził szkolenie nt. zagrożenia jakie ze sobą niesie ogień i dym oraz jak się zachować w sytuacji zagrożenia pożarem.

Dzięki ćwiczeniom wszyscy uczestnicy mogli przetrenować poszczególne czynności wynikające z założonego scenariusza, jak i wyciągnąć wnioski z ich realizacji na przyszłość.

Oprac. KPP Mrągowo

Fot. Piotr Piercewicz

Spokojnie, to tylko ćwiczenia


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij