Święta piekarnia szabelski

Zapowiada się arcyciekawy weekend na piłkarskich boiskach powiatu. Najciekawiej będzie w Mrągowie. W sobotę Mrągowia podejmie Granicę Kętrzyn, a w niedzielę sezon zainaugurują piłkarki UKS Mazury.


W sobotę o godzinie 15 na główną płytę Stadionu Miejskiego w Mrągowie wybiegną piłkarze Mrągowii i Granicy Kętrzyn. Spotkanie zapowiada się wyjątkowo bo obie drużyny świetnie rozpoczęły sezon. Przez pierwsze siedem kolejek zajmowały dwa pierwsze miejsca w ligowej tabeli. Sytuacja zmieniła się dopiero w ósmej kolejce. Mrągowia wygrała z Huraganem Morąg 2:1, a Granica doznała drugiej porażki z rzędu przegrywając na własnym boisku z Turem Bielsk Podlaski 0:3. Ostatni mecz Granicy ma także wpływ na sobotnie spotkanie w Mrągowie. Dwóch piłkarzy - Piotr Wojnicki i Krzysztof Połeć otrzymało przed tygodniem czerwone kartki. W Mrągowie więc nie zagrają.

Mrągowia wystąpi w najsilniejszym składzie, zapewne zbliżonym do wygranego spotkania z Huraganem. Dla dwóch piłkarzy może to być szczególne spotkanie. Szymon Niestatek z Granicy, występował wcześniej w Mrągowii, a obecny napastnik Mrągowii Mariusz Machniak przez 6 lat grał w barwach Granicy. Mecz zapowiada się emocjonująco, tym bardziej, że mrągowscy kibice zapowiadają doping na sobotnim meczu. A tego w Mrągowie nie było od lat...

W niedzielę po raz pierwszy w tym sezonie zagrają dziewczyny z UKS Mazury Mrągowo. Początek meczu z MKS Mielnik o godzinie 13. W poprzednim sezonie mrągowianki wygrywały z piłkarkami z Mielnika dwukrotnie. 2:1 jesienią na wyjeździe, a wiosenny mecz w Mrągowie nie doszedł do skutku i mrągowianki wygrały go walkowerem.

W klasie okręgowej Start podejmie w Mrągowie Leśnika Nowe Ramuki czyli ekipę, która zajmuje obecnie 10-te miejsce  w tabeli. Start Kozłowo jest czwarty i wszyscy w klubie liczą na kolejne trzy punkty. 

W Sępopolu powalczą drużyny z dołu tabeli. Tamtejsza Łyna podejmie Kłobuk Mikołajki i dla mikołajczan to świetna okazja do poprawienia fatalnych statystyk wyjazdowych. Kłobuk na wyjeździe przegrał w obecnym sezonie wszystkie cztery spotkania.

Trudne zadanie stoi przed Salętem Boże. W sobotę jedzie do Orzysza na mecz ze Śniardwami, które są podbudowane zwycięstwem nad Mrągowią II. Z kolei mrągowianie mają w tej kolejce wolne.

W klasie B na własnym boisku zagra jedynie ekipa Żagla Piecki. Inny wynik niż zwycięstwo będzie klapą, bo piłkarze z Lutr są na ostatnim miejscu w tabeli i dotychczas strzelili jedynie jednego gola. Hetman zagra w Lemanach z GKS Szczytno, z kolei Fala Warpuny pojedzie do spadkowicza z klasy A - Pogoni Ryn.

Piotr Piercewicz

 

III liga

Mrągowia Mrągowo - Granica Kętrzyn 22 września, 15:00

III liga kobiet

UKS Mazury Mrągowo - MKS Mielnik 23 września, 13:00

Klasa okręgowa

Start Kozłowo - Leśnik Nowe Ramuki 23 września, 16:00

Łyna Sępopol - Kłobuk Mikołajki 22 września, 17:00

Klasa A

Śniardwy Orzysz - Salęt Boże 22 września, 16:00

Mrągowia II pauzuje

Klasa B

Pogoń Ryn - Fala Warpuny 22 września, 16:00

GKS Szczytno - UKS Hetman Baranowo 22 września, 15:00

Żagiel Piecki - Kormoran Lutry 23 września, 14:00

Słowa kluczowe:
 
Święta piekarnia szabelski - content

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij