Zajęcia muzyczne, plastyczne, teatralne i sportowe - oferta mrągowskiego Centrum Kultury i Turystyki na nadchodzącą jesień jest wyjątkowo bogata. Dlatego zamiast tracić czas przed komputerem, przyjdź do CKiT i rozwijaj swoje pasje.

Mrągowskie Centrum Kultury i Turystyki tej jesien stawia na taniec, teatr, muzykę i plastykę i aerobik. Wszystkim, którzy chcą rozwijać swoje pasje, zdobyć nowe doświadczenia, nauczyć się czegoś interesującego, spotkać ciekawe osoby czy wystąpić przed publicznością, Centrum Kultury i Turystyki proponuje udział w zajęciach. Zapoznaj się z propozycjami i znajdź coś dla siebie!
Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Centrum (dział organizacji imprez, I piętro), pod numerem telefonu 89-743-34-53 lub na stronie www.ckit.mragowo.pl
 
Grupa Teatromańja
Zajęcia teatralne skierowane do młodzieży (gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne) prowadzi Marta Szymborska. Teatr kształtuje osobowość, rozwija wyobraźnię i wrażliwość. Podczas zajęć pracujemy nad poprawną wymową, interpretacją tekstu, wyrażaniem emocji, ruchem scenicznym oraz tworzymy wspólne przedstawienie na podstawie literatury bądź własnych przeżyć. Grupa jest kontynuacją działalności Teatru Mańja, w nowym składzie utworzonym w poprzednim sezonie stworzyła swój pierwszy spektakl. Chętne osoby zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 25 września o godz. 15.00 do sali teatralnej.
 
Mrągowska Scena Tańca Współczesnego
Zajęcia tańca współczesnego skierowane są do młodzieży i odbywają się 2 razy w tygodniu. Choreografem zespołu jest Marta Szymborska. Grupa prezentuje swoje dokonania na mrągowskiej scenie oraz na przeglądach tanecznych, a jej członkowie biorą udział w warsztatach oraz projektach tanecznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 września o godz. 15.00 w sali baletowej.
 
Hip-Hop / breakdance
Na zajęcia taneczne w technice hip-hop oraz pokrewnych, które prowadzi Piotr Frąckiewicz zapraszamy we wtorki od 25 września o godz. 14.30 – grupa dziecięca JUMP, o godz. 15.30 grupa młodzieżowa Rocking Steps.
 
Poezja śpiewana 
Zajęcia prowadzone przez Justynę Połomską, skierowane są do młodych ludzi, którzy lubią i chcą śpiewać repertuar z dobrym tekstem. Uczestnicy zajęć pracują nad emisją głosu, interpretacją tekstu, zachowaniem scenicznym. Prezentują się na imprezach organizowanych przez CKiT oraz przeglądach i konkursach. Na spotkanie organizacyjne zapraszamy 24 września o godz. 15. 30.
 
Zajęcia plastyczne / warsztaty witrażu
Zajęcia plastyczne prowadzone przez Dorotę Kruszewską skierowane są do młodzieży zainteresowanej nauką rysunku i malarstwa. Odbywać się będą od 24 września w poniedziałki o godz. 15.30 w pracowni plastycznej.
 
Osobom dorosłym oraz młodzieży powyżej 15 roku życia proponujemy odpłatne warsztaty witrażu metodą Tiffany’ego. Uczestnicy zajęć zapoznają się z technikami projektowania i wykonywania witrażu, przedmiotów codziennego użytku, upominków, biżuterii itp. z wykorzystaniem dostępnych wzorów oraz własnych pomysłów. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu po 4 godziny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne 17 września o godz. 16.00 w pracowni plastycznej. Więcej informacji u instruktora pracowni pod nr tel.: 89 743 34 71.
 
Chór Kamerton
Zespół chóralny „Kamerton” to propozycja wspólnego muzykowania skierowana do osób nieco starszych, którzy hołdują zasadzie „piosenka jest dobra na wszystko”. Repertuar tworzą pieśni ludowe, patriotyczne, wojskowe czyli „muzyczny bukiet” z minionych lat. Zajęcia odbywają się od października w poniedziałki i środy o godzinie 15.00.
 
Orkiestra Dęta Mrongovia
Orkiestra działa od 2009 r. przy CKiT, prowadzona przez Andrzeja Regiec - dyrektora Szkoły Muzycznej w Mrągowie. Występy Orkiestry, w skład której wchodzą dzieci, młodzież i dorośli, uświetniają większość miejskich uroczystości. Próby odbywają się w sali na piętrze: we wtorki i piątki o godz. 15.00. Nabór do orkiestry jest stały. Więcej informacji o działalności orkiestry znajduje się na stronie www.orkiestramrongovia.pl. 
 
Pracownia muzyczna 
Pracownia otwarta jest dla wszystkich, którzy pragną realizować swoją muzyczną pasję. Zapraszamy zespoły z Mrągowa i okolic. Sala wyposażona jest w sprzęt nagłaśniający - wzmacniacze do gitar i zestaw perkusyjny. Próby zespołów odbywają się od poniedziałku do soboty, możliwe są także próby indywidualne. Zgłoszenia przyjmujemy od 25 września. Wszystkie osoby chętne zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 25 września o godz. 15.30.
 
Zajęcia rękodzielnicze: haft soutache / decoupage
Zapraszamy na zajęcia rękodzielnicze, które poprowadzi Alicja Naworska-Kotelon. Młodzieży proponujemy wyrób biżuterii i różnego rodzaju ozdób techniką haftu soutache. Polega on na łączeniu tasiemek sutaszu z naturalnymi kamieniami, kryształkami, koralikami. Zajęcia uczą odpowiedniego łączenia ze sobą kolorów i materiałów w niepowtarzalne wzory.
 
Proponujemy także zajęcia z techniki decoupage czyli zdobienia przedmiotów, polegającego na przyklejaniu wzoru wyciętego z papieru lub serwetki na odpowiednio przygotowaną powierzchnię z drewna, metalu, szkła, tkaniny, plastiku, ceramiki i innych. Rozwinięciem tej techniki jest decoupage malarski dający jeszcze większe możliwości rozwoju osobistego, wyrażenia siebie poprzez sztukę.
 
Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne 3 października o godz. 15.30 do CKiT. Udział w zajęciach będzie się wiązał z wniesieniem opłaty za materiały niezbędne do ich realizacji.
 
Aerobik oraz zajęcia profilaktyki bólów kręgosłupa 
Zajęcia aerobiku wzmacniające kondycję fizyczną, pomagające schudnąć a równocześnie poprawiające samopoczucie poprowadzi Agnieszka Dobrosielska – instruktorka fitness i fizjoterapeutka. Zajęcia odbywają się w sali baletowej w poniedziałki i środy o godz. 19.00 (I grupa) oraz we wtorki i czwartki o godz. 19.00 (II grupa). Na zajęcia ruchowe mające na celu profilaktykę bólów kręgosłupa zapraszamy od 18 września, we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Opłata za zajęcia wynosi 60 zł miesięcznie.
Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij