Kolejny fantastyczny występ Mariusza Machniaka. Jego dwa gole w meczu z Huraganem Morąg, dały Mrągowii zwycięstwo. Wygrana byłaby wyższa, ale sędzia nie uznał jednego gola dla Mrągowii bo w polu karnym Huraganu biegał… pies. W niższych ligach uwagę zwraca wysoka wygrana Startu Kozłowo oraz komplet zwycięstw „naszych” drużyn w klasie B.

Obecnie Mrągowia jest bezapelacyjnie najlepszym zespołem w III lidze. Podopieczni Mariusza Niedziółki mają najwięcej punktów (21) i najwięcej strzelonych bramek (20). To sytuacja niespotykana w naszej „mrągowskiej” piłce, tym bardziej, że zespół jeszcze przed trzema miesiącami był bliski spadku do IV ligi. Trener Mariusz Niedziółka odmienił drużynę, pozbył się kilku graczy, którzy w poprzednim sezonie nie zachwycili, a w ich miejsce sprowadził piłkarzy z niższych lig, którzy mają jedną wspólną cechę – chcą się pokazać. I na razie wychodzi im to znakomicie.

Po sobocie ekipa Niedziółki dopisała do długiej listy pokonanych kolejną drużynę – Huragan Morąg. Zwycięstwo tym bardziej cenne, bo z morążanami nigdy nie grało się Mrągowii łatwo (1 zwycięstwo, 2 remisy, 5 porażek). Kolejne znakomite zawody rozegrał Mariusz Machniak, który mimo swoich 35 lat w dalszym ciągu regularnie ośmiesza rywali i wbija kolejne gole. Tym razem trafił dwukrotnie. W 20 minucie Machniak pokonał bramkarza gospodarzy po rzucie rożnym. Na 2:0 napastnik Mrągowii podwyższył w 28 minucie. Zawodnik gości podał wprost pod nogi Machniaka, który w sytuacji sam na sam łatwo pokonał bramkarza. To bramki numer 9 i 10 zawodnika Mrągowii w tym sezonie. „Mario” jest oczywiście liderem klasyfikacji strzelców III ligi z trzema golami przewagi nad Pawłem Kowalewskim z Granicy Kętrzyn i Michałem Twardowskim z Płomienia Ełk.

Gospodarze strzelili kontaktową bramkę w 66 minucie. Piotra Osmańskiego pokonał Rafał Gagat. Osmański do końca spotkania nie dał się już jednak pokonać, wielokrotnie popisując się pięknymi paradami.

W ostatnich minutach spotkania doszło do kuriozalnej sytuacji. Mrągowianie strzelili trzecią bramkę, ale ku zdziwieniu wszystkich sędzia jej nie uznał. Okazało się, że po polu karnym Huraganu biegał… pies. Sędzia Piotr Szczypiński uznał, że czworonóg przeszkadzał w grze.

Ostatecznie mrągowianie dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końca i nadal są liderami rozgrywek. Zmiana nastąpiła natomiast na drugim miejscu tabeli. Granica Kętrzyn przegrała na własnym boisku z Turem Bielsk Podlaski 0:3 i została wyprzedzona przez ŁKS 1926 Łomża.

Dwa hat-tricki w jednym meczu

Niebywały wyczyn mają na swoim koncie piłkarze Robert Ambroziak i Łukasz Tabaka ze Startu Kozłowo. Obaj napastnicy trafiali w sobotę do siatki rywali trzykrotnie, a spotkanie z Polonią Lidzbark Warmiński zakończyło się zwycięstwem 6:2.

To był festiwal ofensywnej piłki. Tabaka i Ambroziak strzelali tak, jakby założyli się tego dnia, kto zdobędzie najładniejszego gola. Były więc: piękny gol z wolnego Ambroziaka, wrzutka Tabaki, która trafiła w okienko bramki Polonii, a także piękny techniczny strzał Tabaki. Obaj piłkarze po trzy razy zmuszali bramkarza Polonii do kapitulacji. Podopieczni Zbyszka Marczuka awansowali na czwarte miejsce w tabeli okręgówki.

Ciekawie było też w Mikołajkach. Kłobuk przegrywał już 0:2 i 1:3, nie wykorzystał rzutu karnego, ale w ostateczności wydarł jeden punkt ekipie Mazura Pisz. Bramki strzelali Rafał Serowik, Krzysztof Cieśliński oraz Maciej Puszko, który wyrównał na 3:3 w 91 minucie meczu. Mikołajczanie po miesiącu przerwy zdobyli pierwszy punkt.

Porażki w A-klasie

Nasi przedstawiciele w klasie A znowu się nie popisali. Salęt Boże mimo prowadzenia 1:0 niemal przez całe spotkanie, dał sobie strzelić 3 bramki i jego dorobek punktowy nadal wygląd fatalnie – 0 punktów.

Mrągowia II ambitnie walczyła  ze Śniardwami Orzysz. Dwa gole Łukasza Sosny i jedno fantastyczne trafienie Mateusza Niedźwieckiego nie wystarczyły. Mrągowia przegrała 3:4.

Komplet punktów w klasie B

Świetnie natomiast spisują się nasze drużyny w najniższej klasie rozgrywkowej. Lider grupy pierwszej – Fala Warpuny rozbiła KS Łabędnik 8:3. Trzy gole strzelił Łukasz Cegielski, a po jednym dołożyli: Seweryn Dudkowski, Wojciech Trzciński, Mateusz Kulesza, Paweł Nowicki i Paweł Matauszek.

Ponownie wygrał także Żagiel Piecki, tym razem pokonał GKS Szczytno 2:1. Identyczne zwycięstwo odnieśli piłkarze Hetmana Baranowo. Obie ekipy SA w czołówce grupy V klasy B.

Piotr Piercewicz

III liga

Huragan Morąg – Mrągowia Mrągowo 1:2 2012-09-15 16:00

Klasa okręgowa

MKS Kłobuk Mikołajki - KS Mazur Pisz 3:3 2012-09-15 17:00 (Mikołajki)

LZS Start Kozłowo - MKS Polonia Lidzbark Warmiński 6:2 2012-09-15 16:00 (Mrągowo)

Klasa A

MKS Mrągowia II Mrągowo - KS Śniardwy Orzysz 3:4 2012-09-16 14:00 (Mrągowo)

GLKS Salęt Boże - MKS Ruciane Nida 1:3 2012-09-15 14:00 (Boże)

Klasa B

GKS Szczytno - KS Żagiel Piecki 1:2 2012-09-15 15:00

UKS Hetman Baranowo - GKS Dźwierzuty 2:1 2012-09-16 14:00 Zełwągi

KS LZS Fala Warpuny - KS Łabędnik 8:3 2012-09-15 16:00

Poniższe zdjęcia pochodzą ze spotkań Salęt Boże - MKS Ruciane Nida oraz Start Kozłowo - Polonia Lidzbark Warmiński. Fot. Piotr Piercewicz