Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu Adrianowi Sz. i Danielowi K. Mężczyźni pobili w centrum Mrągowa mieszkańca Kamionki. Dzisiaj wobec sprawców zastosowano policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 21.00 na ulicy Mazurskiej w Mrągowie. Oficer dyżur Policji został poinformowany o tym, że na ulicy leży zakrwawiony mężczyzna.  Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejsce policjanci wezwali również karetkę pogotowia, która zabrała pobitego mężczyznę do szpitala.

Funkcjonariusze natychmiast ustalili i zatrzymali 21-letniego Adriana Sz. oraz 24-letniego Daniela K. Obydwaj mężczyźni mieli wielokrotnie kopać pokrzywdzonego po całym ciele, przez co narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. 24 i 21-latka zatrzymano w policyjnym areszcie. Przebadano ich również na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że mieli po 2 promile.
Dopiero wczoraj można było przeprowadzić z nimi czynności procesowe. Mężczyznom przedstawiono zarzut udziału w pobiciu. Dzisiaj prokurator postanowił zastosować wobec nich dozór policyjny.

Za udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jednak o treści ostatecznych zarzutów wobec mężczyzn zadecyduje opinia biegłego, który określi jakiego uszczerbku na zdrowiu doznał pobity mężczyzna. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij