Złożeniem wieńców i zapaleniem zniczy przy pomniku upamiętniającym śmierć Marka Cekały uczczono 10-tą rocznicę śmierci policjanta, który zginął od kuli przestępcy.

17 sierpnia br. w Mikołajkach odbyła się uroczystość upamiętniająca śmierć św. pamięci Marka Cekały, policjanta Oddziałów Prewencji KWP w Olsztynie, który w sierpniu 2002 roku pełniąc służbę w Mikołajkach zginął od kuli przestępcy.

Cześć poległemu policjantowi oddali: podinsp. Andrzej Skol I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie i Komisariatu Policji w Mikołajkach, insp. Wiesław Skudelski Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie,  insp. w stanie spoczynku Lucjan Dogadalski były Komendant Komisariatu Policji w Mikołajkach, delegacja policjantów z Oddziałów Prewencji  KWP Olsztyn, delegacja z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, ks. Dziekan Jerzy Szorc, przedstawiciele władz powiatu pan Bogdan Kurta  Starosta Mrągowski wraz z Januszem Alickim - wicestarostą, pani Joanna Wróbel – Sekretarz Miasta i Gminy Mikołajki oraz mieszkańcy Mikołajek.

Uroczystość pod pomnikiem upamiętniającym śmierć św. pamięci Marka Cekały rozpoczął podinsp. Andrzej Skol. Komendant przypomniał wszystkim obecnym o powodzie spotkania, podkreślił jak ogromne znaczenie ma pamięć i wspomnienie o tym, który będąc na służbie do samego końca wypełnił słowa przysięgi policjanta: „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia... ”  

W intencji Marka Cekały, Ksiądz Dziekan Jerzy Szorc odmówił modlitwę. Na zakończenie dodał, że oddając hołd zabitemu policjantowi podkreślamy nasze zobowiązanie do zachowania w pamięci wszystkich policjantów, którzy działając w ochronie życia i zdrowia zginęli w czasie służby –  tak aby pamięć o nich zawsze trwała, zarówno w obecnym pokoleniu jak i w przyszłych…

Po odmówionej modlitwie, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie, podinsp. Andrzej Skol w imieniu Komendanta Wojewódzkiego w Olsztynie złożył wieniec i zapalił znicze przy pomniku zabitego policjanta.
Pod obeliskiem symboliczne wieńce złożyli również Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie –insp. Wiesław Skudelski, insp. w stanie spoczynku Lucjan Dogadalski, policjanci OPP KWP Olsztyn, policjanci z KPP Mrągowo, policjanci z Komisariatu Policji w Mikołajkach, Strażacy, Starosta Mrągowski wraz z Wicestarostą, pani Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Mikołajki.

Uroczystość zakończona została chwilą zadumy i refleksji nad życiem i śmiercią tych, którzy wiernie służąc ponieśli największą ofiarę – ofiarę życia.

 

KWP Olsztyn

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij