Budextan Oficerska

 Kolizja jachtów

Na jeziorze Mikołajskim w Mikołajkach doszło do zdarzenia w ruchu wodnym. 22-letnia Irena D. sterująca  łodzią typu Tango uderzyła w inny jacht.

Wczoraj popołudniu oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na jeziorze Mikołajskim doszło do zdarzenia w ruchu wodnym. Na miejsce natychmiast pojechał policjant wraz z ratownikiem WOPR z którym tego dnia pełnił służbę. Do zdarzenia doszło w rejonie nawodnej stacji paliw. Jacht zgłaszającego zacumowany był do kei. 22-letnia kobieta sterująca łodzią typu Tango, chciała również dobić do kei.

Niestety nie zachowała bezpiecznej odległości i uderzyła przednim relingiem w prawą burtę jachtu zgaszającego. Irena D.  za spowodowanie zagrożenia w ruchu wodnym - art. 62 pkt 1 Ustawy o żegludze śródlądowe,j została ukarana mandatem karnym.


Nieostrożność na drodze

W Mrągowie na skrzyżowaniu ulicy Kolejowej z ulicą Skłodowskiej doszło do kolizji drogowej autobusu z  osobowym fordem. Kierujący autobusem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 7.00 w rejonie skrzyżowania ulic Kolejowej ze Skłodowską. Kierujący autobusem wyjeżdżając z ulicy Kolejowej nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle. W wyniku czego uderzył w bok osobowego focusa. Za niezachowanie należytej ostrożności i tym samym spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca autobusu został ukarany mandatem karnym.


KPP w Mrągowie
 

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij