Zatrzymano nieletniego sprawcę pobicia

Sąd rodzinny i nieletnich zadecyduje o dalszym losie Rafała W. 16 - latek pobił mieszkańca gminy Piecki, w wyniku czego pokrzywdzony doznał złamania podstawy czaszki. Nieletniego sprawcę pobicia zatrzymano w Policyjnej Izbie Dziecka w Olsztynie.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie Mrągowa. Tego dnia 16-letni Rafał W. wraz z kolegami pił alkohol. W trakcie spotkania, pomiędzy nim a pokrzywdzonym doszło do sprzeczki. W wyniku tego zdarzenia 16-latek miał kilkakrotnie uderzyć pięścią mieszkańca gminy Piecki. W wyniku pobicia pokrzywdzony doznał obrażeń głowy. Policjanci przesłuchali wszystkich świadków zdarzenia. 16-letniego Rafała W.  zatrzymano w Policyjnej Izbie Dziecka w Olsztynie. Dzisiaj nieletniemu przedstawiony zostanie zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Teraz o dalszym losie chłopaka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.


Ukarani za rozrzucanie koszy na śmieci po jezdni
 
Mandaty w wysokości 1000 złotych i 500 otrzymało wczoraj dwóch młodych mężczyzn, którzy zakłócali porządek publiczny rozrzucając wkłady od koszy na śmieci, po jezdni.

Dzisiaj w nocy tuż po godzinie 1.00 oficer dyżurny mrągowskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Wojska Polskiego na terenie miasta są porozrzucane wkłady od koszy na śmieci. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy rozrzucali kosze. Mężczyźni w wieku 18 i 19-lat przyznali się do popełnionego wykroczenia. Policjanci ukarali 19-latka mandatem karnym w wysokości 500. Natomiast 18-latek za zakłócenie porządku publicznego, wulgarne zachowanie i rozrzucanie koszy został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.


Policjanci zabezpieczyli papierosy bez akcyzy

Mrągowscy kryminalni pracowali nad sprawą Andrzej S., który w miejscu prowadzenia swojej działalności gospodarczej ukrywał papierosy bez polskich znaków akcyzy. Za popełnione wykroczenie skarbowe grozi mu teraz kara grzywny oraz przepadek tytoniu.

Wczoraj tuż po godzinie 10.00 w Pieckach, mrągowscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie przeszukali lokal, w którym Andrzej S. prowadzi swoją działalność gospodarczą. W siedzibie usług finansowych funkcjonariusze znaleźli 77 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Policjanci ustalili, że wartość rynkowa znalezionego tytoniu wynosi ponad 1000 złotych. Mężczyznę przesłuchano jako podejrzanego i przedstawiono mu zarzuty popełnienia wykroczenia skarbowego. Sprawą 44-latka zajmie się teraz Urząd Celny. Andrzejowi S. grozi kara grzywny oraz przepadek tytoniu.


Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzieże na łodziach

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28 – letniemu mieszkańcowi Giżycka, którego zatrzymali mikołajscy policjanci. Mężczyzna w niedzielę nad ranem wszedł na zacumowaną łódkę i usiłował ukraść spodnie wraz ze znajdującym się w ich kieszeni portfelem. Jak ustalili policjanci to nie jedyna kradzież, której dopuścił się ten mężczyzna. Teraz odpowie przed sądem.

W  niedzielę po godzinie 5.00 nad ranem do komisariatu policji w Mikołajkach zgłosili się turyści, wypoczywający na łodzi. Pokrzywdzony powiedział, że na ich łódkę, przycumowaną do nadbrzeża jeziora Mikołajskiego, wszedł mężczyzna, który przez otwarty luk dziobowy usiłował ukraść spodnie wraz ze znajdującym się w ich kieszeni portfelem z pieniędzmi w kwocie 500 zł. W tym samym czasie turysta obudził się i wyrwał sprawcy spodnie z ręki.

Następnie pokrzywdzony wraz z ojcem ujęli 28-latka. Jak ustalili policjanci 28-latek podejrzany jest również o kradzieże na dwóch innych łodziach. Mikołajscy policjanci zatrzymali Marcina G. w policyjnym areszcie.  Podczas przeszukania w mieszkaniu 28-latka znaleziono skradzione przedmioty. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do wszystkiego.

Wczoraj Marcin G. usłyszał pięć zarzutów dokonania dwóch kradzieży, usiłowania jednej, posłużenia się kartami bankomatowymi i próby wyciągnięcia z konta bankowego ponad 12000 złotych. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KWP Olsztyn
 

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij