Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców. 31-letni mężczyzna  wsiadł na motorower bez dokumentów mając 3 promile alkoholu w organizmie i jakby tego było mało popełnił szereg wykroczeń.  Kolejny nietrzeźwy kierowca miał również 3 promile i nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Wczoraj około 15.00 w Zełwągach gmina Mikołajki, funkcjonariusze zauważyli kierowcę motoroweru, który jechał bez obowiązkowego kasku i wjechał w drogę, gdzie obowiązywał zakaz wjazdu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Jak się okazało, Marcin P. wsiadł na motorower mając aż 3 promile alkoholu w organizmie i jakby tego było mało nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Mężczyzna za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem, ponadto odpowie również za  trzy wykroczenia, które popełnił.

Tego samego dnia około godziny 20.00 w na ulicy 3 maja w Mikołajkach, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla. Jego kierowca również zdecydował się na jazdę po alkoholu. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 21-latek ma 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto Bartłomiej D. kierował samochodem nie posiadając nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.


Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

KWP w Olsztynie

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij