W sali sesyjnej Urzędu Gminy w Sorkwitach odbyło się spotkanie z udziałem przedstawiciela Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. Spotkanie dotyczyło oczywiście wolontariatu. Adresatami spotkania byli działacze Centrum Wolontariatu z terenu powiatu mrągowskiego oraz aktywni mieszkańcy gminy Sorkwity.


Spotkanie rozpoczął Józef Maciejewski, wójt gminy Sorkwity. Wśród osób, które wzięły udział w tym wydarzeniu była koordynator Centrum Wolontariatu z terenu powiatu mrągowskiego Mariola Łupkowska,  a także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sorkwitach, dyrektor Zespołu Szkół w Warpunach z siedzibą w Zyndakach, sołtys sołectwa Choszczewa Dagmar Zajko, sołtys sołectwa Maradki Marianna Kordal.  

Spotkanie poprowadziła Gabriela Zimirowska, rozmawiając o działalności wolontariuszy, wykorzystaniu wolontariatu w środowisku wiejskim. Poruszane były również kwestie dotyczące tego, jak być wolontariuszem, co należy robić, jakie są prawa i obowiązki wolontariuszy w świetle ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie oraz wiele innych tematów, głównie związanych z tym, co zrobić, aby ludziom "chciało się chcieć".  Zimirowska mówiła o tym, że ważne jest wsparcie udzielane organizatorom
wolontariatu.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Sieć wolontariatu Warmii i Mazur". W niedługim czasie planowane są kolejne spotkania szkoleniowe dla osób zainteresowanych wolontariatem.

Tym razem finansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach projektu Funkcjonowanie Centrum Wolontariatu w powiecie mrągowskim; okres realizacji projektu od 14 maja 2012 do 31.12.2012 roku. Środki te pozyskało Stowarzyszenie SEEiK w ramach złożonego wniosku.

W Sorkwitach rozmawiali o wolontariacie

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij