Jazda w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji, kierowanie ciągnikiem rolniczym pomimo braku uprawnień, to przewinienia, które popełnił 81-letni mieszkaniec gminy Sorkwity. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.


Wczoraj w nocy tuż przed godzinną 24.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji został poinformowany, że w Gizewie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce natychmiast pojechali mrągowscy policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca ciągnika rolniczego marki Ursus jadąc drogą gruntową w miejscowości Gizewo zjechał na lewą stronę drogi, następnie przewrócił się na lewy bok i uszkodził ogrodzenie pobliskiej posesji. Jak się okazało kierowcą ciągnika był 81-letni mieszkaniec gminy Sorkwity, który miał w organizmie około promila alkoholu. Ponadto zdecydował się na jazdę ciągnikiem pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 81-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

KPP w Mrągowie

fot. KP PSP w Mrągowie

 

 

Gmina Sorkwity: 81-letni pijany traktorzysta

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij