Serwis PAK

A na blogu katarzyny Enerlich pojawił się nowy wpis. A jakże... wiosenny! Jak wygląda pierwszy dzień wiosny u naszej pisarki? Sprawdźcie.

 

No piękny. Nie mogę się ogarnąć. Nie zawsze pierwszy dzień wiosny jest naprawdę wiosenny. Dziś tak. Przywitałam go na macie i policzyłam, że to moja trzecia wiosna z jogą. Życzę sobie kolejnych, równie pięknych i uczących wytrwałości. I tego, że granice są tylko w moim umyśle.

Każdego dnia staję na macie i coś w sobie pokonuję. Wytrwam dłużej w asanie. Sięgnę dalej. Wykonam coś dokładniej. Wyraźniej poczuję, że joga jest jak moja krew. Krąży we mnie spokojnie i codziennie. Wiosna jest pięknym czasem na zmiany.

Twoje ciało również będzie się zmieniać, o ile tego będziesz chcieć. Bo jesteś tym, czym są twoje myśli. Jeśli postanowisz, że tak ma się właśnie stać, to tak się stanie. Jeśli jednak uznasz, że i tak masz mało siły i wytrwałości, by zmienić swój wygląd na taki, o jakim zawsze marzyłaś lub marzyłeś, to pewnie się tak właśnie stanie. Będziesz mieć tej siły zbyt mało. Mówisz i masz. To proste prawo wszechświata.

Trzy kobiety spotykają się w kawiarni. Rozmawiają między sobą: nie powinnam jeść tego sernika, ale tak mnie kusi. Zobacz na ten tort. Nie powinnam go jeść, i tak już jestem gruba. Te kremówki… Bomba kaloryczna, Nie, nie mogę, jestem na diecie.

Po czym wszystkie trzy zamawiają sobie podwójne porcje, a do picia czekoladę z bitą śmietaną.

Myślę o tym tak. Im lepiej będziesz czuć się ze sobą, tym twój mózg będzie lepiej stymulowany do tego, by spełniać marzenia i pragnienia. Siła i wytrwałość, które w tobie drzemią, pomogą ci w kultywowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Z czasem będziesz to robić instynktownie. Nie będziesz się zastanawiać, czy zajść  do cukierni po bajaderkę lub kremówkę. Po prostu nie zajdziesz, ba, nawet nie zwrócisz na cukiernię uwagi. Z czasem zadbasz o swoją formę fizyczną – zapragniesz tego w sposób zupełnie naturalny, gdy zauważysz, jak twoje ciało zmienia się, pięknieje. Sięgniesz po więcej. Tego rodzaju apetyt jest zupełnie nieszkodliwy.

A kiedy już będziesz jeść mniej, świat smaków, aromatów i wspaniałych potraw stanie przed tobą otworem. Uwrażliwią się twoje kubki smakowe, bo nie będą wciąż stymulowane. Być może zmienisz nawet zestawy swoich ulubionych przypraw. Jedzenie oraz jego przygotowywanie (od podstaw, NIE Z GOTOWCÓW) sprawi ci autentyczną radość. Będziesz mogła lub mógł jeść naprawdę wszystko, bo twoje porcje będą małe. Twoje życie, gdy już zmniejszy się twoja waga, stanie się naprawdę lżejsze i radośniejsze, a twoje ciało przestanie się domagać tego, co dostawało do tej pory: ciastka, czipsy, słodycze. Przestawisz się na inny program – świadomego jedzenia. Nauczysz się słuchać twego ciała i wybierać. Poczujesz, co jest dla Ciebie zdrowie. WSZYSTKO PRZYCHODZI SAMO. MUSISZ jednak zrobić pierwszy krok.

Dziś moją wiosnę powitam jeszcze raz. Pierwszy raz pobiegnę dalej, niż do tej pory. Mija pierwszy tydzień mojego biegania. Chcę sięgnąć po kolejną granicę. A jutro Rajd Rowerowy w Rucianem – Nidzie.

I tak oto wiosnę chce rozpocząć odnowiona, bez balastów. Nie przybył mi zimą żaden zbędny kilogram, więc nie mam co tracić.

A do końca marca skończę książkę. Tak plan. Zwykle moje plany dopinam do końca.

A Wam…

Katarzyna Enerlich


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

https://www.CzesciAUTO24.pl

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij