W dzisiejszym artykule, postaram się krótko scharakteryzować kwestie związane z alimentami, jak i udzielić odpowiedzi na pytania – komu i na jakich zasadach one przysługują?

wtorek, 24, styczeń 2017 14:21 Czytaj więcej

Zbliżają się święta – przez kilka następnych dni będziemy kupować wiele produktów, głównie jako prezenty pod choinkę. Duża część z nas już dokonała zakupów. Co możemy zrobić, gdy zakupiony produkt okaże się uszkodzony, albo będzie to produkt sprawny, ale okazał się nietrafionym prezentem, co wtedy? Możemy go zwrócić, czy nie? Czy są jakieś różnice przy zakupie produktu w sklepie stacjonarnym a zakupem przez Internet

wtorek, 20, grudzień 2016 15:43 Czytaj więcej

W związku z wejściem Polski z dniem 1 maja 2004 r. do Unii Europejskiej, w tym również do unii celnej, na importerze który sprowadza towary spoza wspólnotowego obszaru celnego (np. Rosji), ciąży obowiązek obliczenia i uiszczenia należności przywozowych (cła). Czy istnieje jakiś sposób na uniknięcie zapłaty tej daniny publicznoprawnej?

wtorek, 06, maj 2014 08:42 Czytaj więcej

Powracamy do cyklu „Prawnik radzi”, w którym będziemy Państwu przedstawiać aktualne problemy, w których pomoc prawna może okazać się nieoceniona. Na początek poruszamy kwestię przedawnionych długów, które starają się odzyskać firmy windykacyjne. Co zrobić w takiej sytuacji? O tym opowie radca prawny Stanisław Bułajewski.

środa, 07, grudzień 2016 16:30 Czytaj więcej

Przedsiębiorca będący obywatelem Polski, którzy zamierza rozpocząć działalność gospodarczą, staje przed wieloma dylematami, który musi szybko rozstrzygnąć. Dotyczą one wielu kwestii, zaczynając od spraw podatkowych, a kończąc na wyborze miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Mamy nadzieję, że szereg wątpliwości rozwieje nasza kolejna porada prawnicza przygotowana przez Radcę Prawnego Sebastiana Nawrockiego.

czwartek, 24, kwiecień 2014 12:10 Czytaj więcej

Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij